W poniedziałek policjanci z m.in. wieluńskiej i wieruszowskiej „drogówki”, prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Działania prowadzone są cyklicznie i są ukierunkowane w eliminowanie nietrzeźwych użytkowników dróg. Jaki jest efekt kontroli?
POWIAT WIELUŃSKI
Funkcjonariusze skontrolowali w tym czasie 789 kierowców. Podczas prowadzonych działań, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 2 kierujących pojazdami, którzy znajdowali się w stanie po użyciu alkoholu. Obaj kierowcy odpowiedzą teraz przed sądem za popełnione wykroczenie.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po po użyciu alkoholu(od 0,2 do 0,5 promila), to wykroczenie. Grozi za nie kara aresztu albo grzywna od 2 500 złotych do 30 000 złotych.
POWIAT WIERUSZOWSKI
Podczas kilku godzin akcji funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość u prawie 300 kierujących. W dwóch przypadkach okazało się, że osoby prowadzące pojazdy znajdowały się pod działaniem alkoholu.
Pierwszy z nich wpadł w Kuźnicy Skakawskiej (gm. Wieruszów) o godzinie 6:00. Mieszkaniec powiatu wieruszowskiego kierował rowerem i badanie policyjnym alkomatem wykazało w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu. Został ukarany mandatem karnym.
Kolejny nieodpowiedzialny użytkownik dróg został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Mieleszynek (gm. Wieruszów). Mężczyzna kierował BMW i miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Policjanci dokonali tymczasowego zajęcia pojazdu, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.
Źródło: KPP Wieluń, KPP Wieruszów

























Dodaj komentarz