Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierujący volkswagenem, który został zatrzymany do kontroli przez policjantów z Praszki. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wysoka grzywna oraz konfiskata pojazdu lub jego równowartości. O jego losie zdecyduje sąd.
Podczas „Dni Praszki” policjanci z miejscowego komisariatu zauważyli samochód, którego sposób jazdy wzbudził ich podejrzenia, co do stanu trzeźwości kierującego. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli volkswagena, za kierownicą siedział 53-letni mieszkaniec powiatu oleskiego. Na miejscu pasażera mundurowi zauważyli pustą butelkę po wódce typu „małpka” oraz puszkę po piwie.
Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy, mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i zabezpieczyli samochód.
Teraz sprawa trafi do sądu, mężczyźnie zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i konfiskata pojazdu, którym kierował lub jego równowartości.
Źródło i zdjęcia: KPP Olesno
























Dodaj komentarz