Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sieradzu w ramach działań „Trzeźwość”, zatrzymali obywatela Uzbekistanu. 42-latek kierował Volkswagenem mając w organizmie 1,6 promila alkoholu, łamiąc jednocześnie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W związku z rażącym naruszeniem obowiązujących przepisów policjanci wystąpili do Placówki Straży Granicznej w Łodzi z wnioskiem o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu do kraju pochodzenia.
Bilans ostatnich powiatowych działań „Trzeźwość” prowadzonych przez policjantów sieradzkiej drogówki to 522 kierujących przebadanych na zawartość alkoholu. Wśród nich był kierowca Volkswagena zatrzymany do kontroli drogowej 22 czerwca około godziny 6:50 w miejscowości Wróblew. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 42-letni obywatel Uzbekistanu miał w organizmie 1,6 promila alkoholu. Podczas sprawdzania mężczyzny w policyjnych bazach okazało się również, że posiada on aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Mając na uwadze ochronę bezpieczeństwa i porządku publicznego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu wystąpili do Placówki Straży Granicznej w Łodzi z wnioskiem o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu do kraju pochodzenia.
Źródło i zdjęcie: KPP Sieradz





























Dodaj komentarz