Grupa Łowcy Burz Łódzkie wydała ostrzeżenie 1. stopnia przed upałem dla całego województwa łódzkiego, w tym dla powiatów: sieradzkiego, wieluńskiego i wieruszowskiego.
Dzisiaj czeka nas upalny dzień. Pierwszy stopień obowiązuje dla całego województwa ze względu na przekroczenie 30-31°C w cieniu. Lokalnie temperatura może dojść do 32°C. Przypominamy, żeby w tych dniach szczególnie pamiętać o piciu. Właściwe nawodnienie jest podstawą utrzymania zdrowia we właściwej formie, gdy temperatura otoczenia przekracza nasz komfort termiczny. Unikajmy także nadmiernego przebywania na otwartym terenie, jak i ekspozycji słonecznej bez założonego nakrycia głowy. Nie zapominając oczywiście o naszych pupilach – zaznacza grupa Łowcy Burz Łódzkie.
Ostrzeżenie obowiązuje dziś od godz. 11:00 do godz. 20:00. O gorącym weekendzie i temperaturach, jakie będą w naszym regionie w weekend piszemy TUTAJ.































Dodaj komentarz