Dobiega końca przebudowa drogi wojewódzkiej nr 482 w Sieradzu. Zgodnie z harmonogramem, remont ul. Jana Pawła II ma zakończyć się w czerwcu. Sprawdzamy, na jakim etapie są prace.
W poniedziałkowe popołudnie, droga była już przejezdna. Obok wykonanej jezdni są pobocza z obu stron drogi, które wykonano z zagęszczonego kruszywa. Aktualnie prace są na finiszu.
Drogowcy mają jeszcze do dokończenia prace brukarskie i wykonanie oznakowania poziomego na jezdni. Przy sprzyjających warunkach pogodowych roboty planuje się zakończyć w przyszłym tygodniu – mówi naszemu portalowi Marcin Nowicki, kierownik Zespołu ds. Informacyjnych Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi.
Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na przełomie czerwca i lipca – niezwłocznie po wykonaniu oznakowania poziomego – przekazał z kolei naszemu portalowi wykonawca inwestycji, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych.
Na dziś (tj. środa 24 czerwca, godz. 15:00) remontowany odcinek był przejezdny w obu kierunkach.
Przypomnijmy – koszt remontu ponad kilometrowego odcinka ul. Jana Pawła II wynosi ponad 1,2 mln zł i w całości jest sfinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Więcej o ten inwestycji piszemy TUTAJ i TUTAJ. Na zdjęciach wykonanych przez nas w poniedziałek możecie zobaczyć, jak wyglądała droga.
To jednak nie koniec planowanych inwestycji na ul. Jana Pawła II w Sieradzu. Na innym odcinku DW482, będzie wykonana droga rowerowa.
Infrastruktura dla rowerzystów na tym odcinku drogi 482 jest przewidziana choćby w obowiązującej Polityce Rozwoju Mobilności Rowerowej dla województwa w nadchodzących latach. Chcielibyśmy oczywiście wykonać od razu jak najwięcej, ale działania te musimy etapować. Teraz np. trwa przetarg na budowę drogi rowerowej, w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, na ulicy Jana Pawła II – od ronda Wyszyńskiego w kierunku Galerii Sieradzkiej – uzupełnia Marcin Nowicki z ZDW w Łodzi.




































Dodaj komentarz